O marce Vandex

  • Welcome to Vandex

Jesteśmy marką z ponad 70-letnim doświadczeniem w hydroizolacji. Mamy na koncie tysiące projektów, w których nasze produkty były stosowane zarówno w nowych obiektach, jak i do rozwiązywania problemów w istniejących budynkach. Jesteśmy znani na świecie nie tylko z innowacyjnych technologii, ale także jako godny zaufania partner, nastawiony na budowanie bliskich, długoterminowych relacji biznesowych.

Naszym celem jest tworzyć produkty oraz rozwiązania odpowiadające na potrzeby Klientów i rozwiązujące ich problemy. Aby nasi Klienci, inwestorzy, architekci, wykonawcy, byli w pełni usatysfakcjonowani, zawsze jesteśmy gotowi świadczyć doradztwo techniczne.

W naszej filozofii bardzo ważne miejsce zajmuje etyczne postępowanie oraz szacunek i tolerancja.

Przy rozwoju naszych produktów i ich wytwarzaniu kierujemy się troską o środowisko naturalne. Dokładamy wszelkich starań, aby produkcja, transport oraz zastosowanie naszych materiałów na budowach były bezpieczne dla zdrowia.

W Polsce produkty i rozwiązania marki Vandex oferuje firma Flowcrete Polska Sp. z o.o.

Krótka historia marki Vandex

W 1943 roku, duński chemik Lauritz Jensen opatentował nową technologię hydroizolacji betonu. W 1946 roku założył w Danii swoją pierwszą firmę, którą nazwał VANDEX (z duńskiego "woda na zewnątrz").

Dzięki swoim zaletom, technologia hydroizolacji Vandex szybko zyskała popularność w Skandynawii, a następnie, stopniowo, w całej Europie i na świecie.

Lata 50. i 60.  - rozwój marki Vandex, która dociera do kolejnych krajów na świecie dzięki tworzeniu kolejnych lokalnych fili i budowaniu sieci dystrybutorów.

1979 r. — powstaje Vandex International Ltd.

W latach 90. Vandex rozwija swoją działalność w Europie Wscodniej, Azji i w Południowej Afryce.

W kwietniu 1999 r. firma zmienia swoją główną siedzibę i przenosi się do Schwarzenbek w Niemczech, gdzie powstaje nowe biuro wraz z nowoczesnym, zautomatyzowanym zakładem produkcyjnym.

W maju 2006 r. firma Vandex staje się częścią RPM International Inc. 

RPM International Inc. to amerykański koncern z siedzibą w Ohio, który zarządza kilkudziesięcioma markami materiałów budowlanych i produktów chemii budowlanej na całym świecie.

W czerwcu 2013 r. Vandex nawiązuje współpracę z RPM Belgium, producentem żywic w technologii MMA i PUMA.

W 2020 r. firma Vandex współtworzy grupę CPG Europe.

Bądź na bieżąco